Hot news:

Conferința științifică internațională „Perspectivele și problemele integrării în Spațiul European al Cercetării și Educației”

Lucrările conferinței se vor desfășura la 7 iunie 2018,începând cu ora 10:00,în cadrul următoarelor secțiuni:

Ştiinţe politice și administrative

Ştiinţe juridice

Științe economice

Științe exacte și inginerești

Științe pedagogice şi psihologice

Științe istorice

Ştiinţe filologice: limba şi literatura română

Ştiinţe filologice: limbi moderne

Limbi de comunicare: Română, Rusă, Engleză, Franceză.

Rugăm să expediați formularul de participare până la 20 mai 2018, iar textele comunicărilor până la data de 31 mai 2018, la adresa de mail a responsabilului secțiunii pentru care optați:

No. Secțiuni Responsabil E-mail, telefon
1. Ştiinţe politice și administrative Bercu Oleg bercu.oleg@usch.md,

079057687, 069319629

2. Ştiinţe juridice Blașcu Olesea blascu.olesea@usch.md,

068224266, 079011664

3. Științe economice Nedelcu Ana nedelcu.ana@usch.md,

079914569

4. Științe exacte și inginerești Ceclu Liliana ceclu.liliana@usch.md

079969730

5. Științe pedagogice şi psihologice Radu Corina radu.corina@usch.md,

078263318

6. Științe istorice şi

ştiinţe sociale

Gheleţchi Ion gheletchi.ion@usch.md,

060068209

7. Ştiinţe filologice: limba şi literatura română Luchianciuc Natalia luchianciuc.natalia@usch.md, 076002877
8. Ştiinţe filologice:

limbi moderne

Fuciji Marianna fuciji.marianna@usch.md,

079488640

Share links: